Hizmetler & Paketler

Konaklama Paketleri

Dessera Bağ Evi’nde 5’i süit oda olmak üzere toplam 33 oda ile hizmet veriyoruz. İki kişilik konaklama paketimize; Dessera Mutfak tarafından özenle hazırlanan öğle yemeği, akşam yemeği set menülerimiz, şarap tadımı, gün boyu limitsiz şarap, şaraphane ve bağ gezisi dahildir.

*Şaraphane turu müsaitlik durumuna göre düzenlenmektedir.

Kahvaltı

Zengin ve lezzetli peynir çeşitleriyle ünlü Trakya’nın seçkin peynir üreticilerinin  peynir çeşitleri, Dönmez Çiftliği kümesimizden günlük taze yumurta ve Dönmez Çiftliği’nin ev yapımı reçelleri ve kendi bostanımızdan taze dalından koparılmış mevsim sebze ve meyveleri ile zengin bir kahvaltı sunuyoruz.

Lütfen Rezervasyon yaptırınız.

Your Description Here

Öğle Yemeği

Dessera Bağ Evi’ne konaklamalı ve günübirlik ziyaretlerinizde Vino Dessera Bağları’nın içinde, sevdiklerinizle birlikte yiyeceğiniz bu keyifli öğle yemeğine, Dessera Mutfak’ın özenle hazırladığı lezzetler eşlik edecek.

  • Kırklareli’ne özgü yöresel peynirlerden oluşan peynir tabağı
  • Kendi bağlarımızın yapraklarından hazırladığımız zeytinyağlı yaprak sarma
  • Salata çeşitleri (Kendi bostanımızda yetiştirdiğimiz mevsim sebzelerinden )
  • Pizza çeşitleri

Lütfen Rezervasyon yaptırınız.

Akşam Yemeği

Dessera Bağ Evi’ne konaklamalı ve günübirlik ziyaretlerinizde Vino Dessera Bağları’nın içinde, sevdiklerinizle birlikte yiyeceğiniz bu akşam yemeğine, Dessera Mutfak’ın özenle hazırladığı lezzetler eşlik edecek. Akşam yemeği menümüz mevsimine ve gününe göre değişiklik göstermektedir. Menülerimizde önceden belirtildiği taktirde her beslenme çeşitine göre (Vegan, Vejeteryan, Çölyak…vs) düzenleme yapılabilmektedir.

 

Lütfen Rezervasyon yaptırınız.

Tadım

Dessera Bağ Evi’nde kendi üretimimiz olan Vino Dessera şaraplarından oluşan bir tadım menusu alabilirsiniz. Tadım setimiz 6 çeşit şarap ve atıştırmalık peynirden oluşmaktadır.

Etkinliklerimiz

Bağ ve Üretim Tesisi Turu

Dessera Bağ Evi’ne ziyaretlerinizde, belirlenmiş olan saatlerde gerçekleştirilen bağ ve üretim tesisimizi ziyaret edebilirsiniz. Vino Dessera Bağları’nın içinde gezinerek üzümleri dalında tanıyabilir ve gelişim evrelerini gözlemleyebilirsiniz. Üretim tesisimizi belirlenen gün ve saatlerde uygunluk durumuna göre ziyaret ederek üretim teknikleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

*Üretim tesisinin müsaitlik durumuna göre cumartesi ya da pazar günleri tur planlanmaktadır.

Gün Batımı Turu

Havaların güzelleşmesiyle, konaklayan misafirlerimiz ile birlikte keyifli bir yürüyüş yaparak gün batımı kayasına ulaşıyoruz. Burada şaraplarımızı yudumlarken harika bir gün batımı izliyoruz. Günü hep birlikte batırdıktan sonra bağ evine geri dönerek bizi bekleyen leziz bir akşam yemeğiyle akşamın keyfini çıkarıyoruz.

Canlı Performanslar

Belirlenen günlerde canlı jazz trio eşliğinde, müthiş lezzetlerle günün keyfini çıkarın.

Bağ Bozumu Festivali

Her yıl Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz ‘Moralini Bozma Gel Bağ Bozalım’ festivali ile keyifli bir bağ bozumu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Festival boyunca hem kalan son bağdaki üzümleri hep birlikte topluyoruz, hem Trakya’nın zengin peynir ve et çeşitlerinden oluşan lezzetli yemeklerden tadıyoruz, hem de canlı müzik performanslarıyla keyifli anlar yaşıyoruz. Bir bağ bozumu heyecanını bizimle birlikte yaşamak isterseniz mutlaka bize katılın!

Fiyatlarımız 30 Haziran 2021 tarihine kadar geçerlidir.